Першу тисячу тонн білого зерна намолотили в ДП «Дослідне господарство Інституту рису НААНУ. При цьому урожайність становить понад 60 центнерів з гектара. При цьому загалом в господарства 720 гектарів під рисом, а зібрати з поля очікують близько 5 тисяч тонн білого зерна.

Після окупації Криму та втрати близько 50% рисових посівів, область стала рисовим лідером в Україні. Цього року аграрії Херсонщини значно розширили площі під цінною продовольчою культурою і довели їх до 8,6 тисячі гектарів. Тому можна сподіватися на те, що загальний обсяг сьогорічного урожаю рису зросте як мінімум на 8 тисяч тонн.



Зараз рисова галузь в Україні переживає другий етап свого відродження. Зокрема йдеться і про впровадження новітніх технологій, зокрема крапельного зрошення, яке дозволяє вирощувати «сарацинське просо» не лише у «традиційних» Скадовському і Каланчацькому районах, а й «пустельному» Олешківському і Каховському. Як показують дослідження Інституту рису НААНУ, крапельне зрошення дає змогу вирощувати рис на площах, не пов’язаних із наявними зрошувальними системами, а також на земельних угіддях із різними типами ґрунтів і рельєфами. За даними вітчизняних науковців, це дозволить в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях збільшити площі земель для вирощування рису до 250 тис. га.

Науковці зазначають, що у сусідній Туреччині рис на крапельному зрошенні вирощують ось уже більше 10 років, однак вони остерігаються, чи не доведе нова технологія зрошення (особливо високомінералізованими водами того ж Інгульця) до того, що «підсядуть» так, що на них і будяки не зможуть рости.

За матеріалами видання “Новий день

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram