Українські аграрії все частіше обробляють ярий ячмінь фунгіцидами. Зокрема минулого року частка обробок зросла відразу на 18%. При цьому як зазначають експерти, це був вимушений крок, до якого аграріїв підштовхнули несприятливі погодні умови, які складалися в першій половині літа минулого року.
Згідно з даними опитування ІА «АПК-Інформ», в 2017 р середня кількість обробок ярого ячменю фунгіцидами склало 1,25, хоча роком раніше цей показник складав 1,07. При цьому зросла не тільки кількість обробок препаратами фунгіцидної групи, але і площа, на якій проводились обробки. Так, якщо в 2016 р фунгіцидами було оброблено близько 200 тис. га, то в 2017 р цей показник збільшився до 311 тис. га.
О стосується найпоширеніших захворювань на посівах, то серед найпоширеніших впродовж минулого року були борошниста роса, септоріоз та фузаріоз.
Водночас стрімка весна цього року збільшила ризик захворювань на ярих культурах. Як зазначають експерти, сьогодні досить складно говорити про конкретний оптимальний термін обробки посівів.
NB: Взагалі виділяють чотири етапи використання фунгіцидів. Є так зване поняття Т-0, або внесення фунгіцидів у період кущіння; Т-1 – внесення фунгіцидів на початку виходу в трубку; Т-2 — внесення фунгіцидів у фазу прапорцевого листка і Т-3 — внесення фунгіцидів по колосу. При цьому кожен з цих етапів є важливим і матиме свій вплив на формування урожайності.