Голландські експерти піднімають свої прогнози щодо цін на сою в наступному календарному році проти їх жовтневого звіту: у першому кварталі 2019 року очікується середня ціна на сою 292 євро/т, а в другому — 298 євро/т. У другій половині 2019 року, в середньому, прогнозується зниження ціни до 295 євро/т, а ціна листопадового ф’ючерсу 2019 року підніметься приблизно на 2%. Очікуване зниження цін, зокрема до середини року в основному пов’язано з меншим урожаєм зернових в США в наступному році.

NB: Аналітики голландського Rabobank очікують значного зменшення посівів сої американськими фермерами, адже ціни на сою в цьому сезоні ледь покривають витрати виробництва. Зокрема, обсяги площ ймовірно впаде на 7,9%. У свою чергу, вирощування пшениці, кукурудзи і бавовни має збільшитись.

Також експерти прогнозують середню врожайність сої в США на гектар 34,3 дт/га; що буде на 2,9% менше, ніж результат цього року. Що стосується зовнішньої торгівлі, Rabobank вважає малоймовірним, що Китаю вдасться назавжди скоротити імпорт сої з США, як планувалося.З іншого боку, американські фермери з нетерпінням чекають, коли на повну потужність запрацюють біопаливні заводи. У 2018/19 році, як очікується, біопаливні заводи в США зможуть переробити рекордний обсяг в 58,5 млн тонн бобів. Переробники сої в корми також повинні включитися в гру. Нещодавно Міністерство сільського господарства США (USDA) підрахувало, що виробництво соєвого борошна становить «всього» 56,6 млн тонн, в той час як зростає попит на корми від свинарських і птахівницьких господарств. Фактично, вони планують збільшити поголів’я на 4,7% і 3,3% відповідно в 2018/19 році в порівнянні з попереднім роком.

Крім того, очікується, що експорт соєвого шроту в США скоротиться всього на 1%, оскільки експортні поставки в Аргентині, ймовірно, будуть значно скорочені через сильний попиту Китаю на сою з цієї південноамериканської країни.

Тим часом, Rabobank очікує, що Бразилія стане найбільшим експортером сої в світі. Бразильське виробництво сої в 2018 році наразі оцінюється USDA на рівні 119,8 млн тонн.

Що стосується розвитку світового ринку, Rabobank очікує лише незначних змін. Наприклад, в кінці кампанії 2019/20 світові запаси складуть близько 31% від очікуваного споживання понад 358 мільйонів тонн бобів.

За матеріалами Topagrar

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram