Якщо держава не поновить центральні та міжрегіональні системи зрошення, то Україна втратить виробництво на Півдні України, зміниться уклад та долі людей в цілих регіонах Приазов’я та Причорномор’я. Про це на своїй сторінці у facebook написав колишній народний депутат, голова Ради ГО «Бізнес-Варта» Іван Мірошніченко.

— Для цього потрібно інвестувати $1,5-2 млрд і кошти на ці важливі цілі є. Польову та міжпольову інфраструктуру на різних умовах могли б взяти самі агровиробники, але до поля та масиву воду треба надати та підвести. Можна залучити кредити (Китай, Світовий банк та інші фінансові установи надавали попередню згоду у фінансуванні та участі), або забезпечити державне фінансування такого важливого проекту національного значення, але звісно ж локалізувати та зв’язати витрати в Україні, — написав він.

За словами Мірошніченка, це дасть зростання виробництва від 12 млн тонн на рік на початку і до 20 млн тонн продукції на рік за 5-7 років.

—  Також це можливість вирощувати на поливі та на ще відносно багатих ґрунтах, продукцію з високою доданою вартістю. В іншому випадку, буде дуже боляче людям та з великими втратами проходити ця трансформація в цілих регіонах, — вважає екс-нардеп.

Він нагадав, що проект зрошення входив і був включений до переліку пріоритетних ще в 2010 році.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram