Якби фермерки мали рівний з чоловіками доступ до ресурсів, кількість голодуючих у світі зменшилася б на 150 млн

За даними ФАО, якби фермерки мали такий самий доступ до ресурсів, як і чоловіки, вони могли б збільшити врожайність на своїх фермах на 20-30%. Це потенційно зменшило б кількість голодуючих у світі на 150 мільйонів.

За оцінками Міжнародної організації праці, жінки становлять 41% світової сільськогосподарської робочої сили. У країнах, що розвиваються це співвідношення ще більше. Саме тому освітні програми для фермерок дуже важливі.

Про цю важливість йшлося на щорічному заході Європейського інституту інновацій та технологій в галузі продуктів харчування EIT Food Annual Event. Зокрема, слухачі однієї з сесій почули, що освітні програми, розроблені спеціально для фермерок, можуть зменшити рівень гендерної дискримінації в сільському господарстві. Компанія Corteva Agriscience, зокрема, там представила свою програму TalentA як один з найкращих прикладів зусиль бізнесу в цьому напрямі.

Згідно з дослідженням Corteva, у середньому 66% жінок у всьому світі погоджуються з твердженням, що гендерна дискримінація є проблемою в сільському господарстві. Як крок до досягнення гендерної рівності, у 2019 році Corteva заснувала освітньо-грантову програму TalentA. Зараз програма працює в Іспанії, Португалії, Україні, Румунії, Угорщині, Польщі та Аргентині і нараховує майже 800 учасниць.

— Ми бачимо, що участь у таких програмах, як TalentA, допомагає фермеркам стати впевненішими у своїй роботі та покращувати результати бізнесу. Вони також починають краще розуміти потреби своїх громад і тісно співпрацювати з ними. Ми заохочуємо всіх учасників ланцюгу постачання продуктів харчування ширше дивитися на тему різноманітності та інклюзії та працювати разом, щоб допомогти фермеркам розвиватися, — сказала під час заходу EIT Food Annual Event  менеджерка із корпоративних комунікацій у Центральній та Східній Європі Corteva Agriscience Анна Бабіч.

Як приклад прагнення фермерок постійно вдосконалювати свої знання, спікерка навела українських учасниць програми TalentA у 2022 році. Розповівши, що попри обмежений доступ до інтернету, життя з постійними повітряними тривогами, навіть попри окупацію, вони знаходять спосіб приєднатися до занять. Незважаючи на все, вони прагнуть розвивати себе та свій бізнес та підтримувати спільноти.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram