Попри зниження ціни впродовж жовтня, за підсумками місяця свинина подорожчала

Аналітики асоціації «Свинарі України» у жовтні фіксували зниження цін на охолоджену свинину на полицях супермаркетів, але за підсумками місяця продукція подорожчала.

За даними монтіторингу асоціації, середня роздрібна ціна свинини упродовж жовтня знизилась на 2,3% чи 4,3 грн/кг. Якщо на початку місяця кілограм охолодженого м’яса коштував в середньому 188,4 грн/кг, за три тижні ця позначка понизилася до 184,1 грн/кг.

― Ціни на полицях супермаркетів понизилися, віддзеркалюючи негативну цінову динаміку на свиней забійних кондицій. При цьому, перегляд цін роздрібної торгівлі відбувається значно повільніше ― за місяць середня ціна кілограма живця «втратила» 7 грн. Розбіжність динаміки споживчих та закупівельних цін обумовлена як традиційним 5-7-денним відставанням зміни цін роздрібної торгівлі, так і низкою факторів, що впливають на ціноутворення на інших ланках виробничо-збутового ланцюга, ― констатували в аналітичному відділі АСУ.

Водночас за підсумками місяця середня ціна на свинину підвищилась. У жовтні кілограм свинини у середньому коштував 185,8 грн/кг ― на 5% чи на 9,3 грн/кг дорожче за вересневий показник. Аналітики  зазначили, що найбільше подорожчали бюджетні та сезонно популярні стегно та лопатка ― на 11,7 грн/кг та 15,1 грн/кг відповідно. Інші частини подорожчали на 4-10 грн/кг (3,5-5%).

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram