Ягоди стали головною темою плодоовочевого ринку України минулого тижня

Минулого тижня головні події на плодоовочевому ринку України відбувалися у сегменті ягід: завершився сезону літніх сортів суниці садової, знизилися ціни на лохину та скоротилася пропозиції малини.

Так, по завершенні сезону реалізації літньої полуниці, багато українських виробників залишилися ним невдоволені. Зокрема, відзначили подорожчання логістичних послуг і невигідні середні відпускні ціни на свою продукцію.

Ще одним розчарування стали відпускні ціни на лохину, які другий тиждень поспіль продовжували стрімко знижуватися. Обсяг пропозиції на ринку лохини досить значний, оскільки цього року помітно зросла врожайність цієї ягоди і збільшилось виробництво.

Як повідомив “АПК-Інформ: овочі та фрукти”, поступатися в ціні на лохину садівникам доводиться й через вельми стриманий попит як усередині країни, так і з боку експортерів, оскільки зараз більшість українських виробників фактично не мають змоги здійснювати постачання на експорт. Також, за словами садоводів, роздрібні мережі скоротили обсяги закупівель лохини до мінімуму, посилаючись на вкрай невисоку зацікавленість кінцевих споживачів.

Водночас постачальники малини мали змогу дещо підвищити відпускні ціни на свою продукцію. Пов’язане це, перш за все, зі скороченням пропозиції малини на ринку. На сьогодні основними виробниками малини залишаються господарства західних областей України, де цього тижня були вкрай несприятливі погодні умови. Тож, більшість садівників тимчасово припинило збір малини, а високий попит з боку підприємств, що спеціалізуються на заморозці ягід, провокував чергове зростання відпускних цін в цьому сегменті.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram