Ціни на тепличні огірки в Україні продовжують стрімко зростати і зараз вже помітно перевищують показники минулого року. Про це повідомили аналітики проєкту EastFruit.

Основною причиною подорожчання фахівці називають обмежену пропозицію, адже більшість українських комбінатів вже завершили сезон реалізації огірків. Водночас, постачання із зовнішнього ринку, зокрема з Туреччини, є досить нестабільним.

Сьогодні огірки реалізують лише поодинокі українські комбінати і практично весь обсяг відвантажується у роздрібні мережі. Ціна українських огірків 48-55 грн/кг, що в середньому на 11% дорожче, ніж тижнем раніше.

Читайте такожУ 2022 році тепличні овочі в Україні можуть бути рекордно дорогими

Експерти також зазначили, що цього тижня помітно зросли ціни і на турецький огірок. Зараз він надходить у продаж за 38-46 грн/кг. Цю ситуацію трейдери пов’язують одразу з декількома факторами. Насамперед зростання цін спровоковане подорожчанням огірків у Туреччині. Також постачання огірків з Туреччини малооб’ємне і нестабільне, що впливає на ціни.

NB: Сьогодні вартість українських огірків в середньому вже на 31% вища, ніж на початку грудня 2020 року. Імпортна продукція за рік зросла в ціні загалом на 24%.

За словами ключових гравців ринку, зростання цін може помітно прискоритися вже з наступного тижня, адже попит на огірки стрімко зростає, а пропозиція залишається досить обмеженою.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram