Бойові дії та низький валовий збір буряка в Україні восени 2021 року спричинили відчутне зменшення пропозиції цієї культури на ринку. Про це повідомили експерти АПК-Інформ: овочі та фрукти”.

Попит не змогло задовольнити навіть налагодження безперешкодного сполучення головних місць вирощування та зберігання буряку із найбільшими центрами споживання.

У результаті, наприкінці минулого тижня в Україні суттєво зросли гуртові ціни на буряк. Також аналітиків насторожило подорожчання на 16% буряка у Польщі Адже вона на сьогодні є практично єдиним його постачальником в Україну.

Новий плодоовочевий сезон на територіях України, які навіть нетривалий час були під контролем окупантів, оперативно розпочати фізично не вийде. Головною проблемою є заміновані цілі райони звільнених територій й великі ділянки сільгоспугідь у тому числі, зазначають експерти, говорячи про перспективи урожаю “борщового набору” цього сезону.

Зважаючи на дефіцит ПММ, нестачу посадкового матеріалу та якісних ЗЗР, аналітики вже припускають ймовірність, що далеко не усі фермерські господарства України виконають свої попередні плани щодо посадки овочів борщового набору та картоплі.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram