Вищий антикорупційний суд виніс вирок у справі зловживань в Держлісагентстві

Редакція GrowHow.in.ua   2023-02-15
Вищий антикорупційний суд призначив 10 років позбавлення волі колишньому керівнику підприємства, за пособництва якого ексочільник Держагентства лісових ресурсів (ДАЛРУ) отримав понад 116 млн грн неправомірної вигоди. Про це GrowHow повідомила пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

Чоловіка визнали винним у пособництві ексголові ДАЛРУ, який разом з дружиною отримали понад €10,9 млн неправомірної вигоди. За курсом НБУ на відповідні дати одержання це — 116 404 706 грн. За вироком суду особі призначено покарання у вигляді 10 років позбавлення волі з позбавленням права займати адміністративно-господарські посади строком на три роки з конфіскацією майна.

Крім того, суд застосував спецконфіскацію на $1,441 млн та €1,220 млн, які розміщені на рахунках дружини ексочільника ДАЛРУ у Швейцарії. Вирок суду може бути оскаржений впродовж 30 днів з моменту його проголошення у суді апеляційної інстанції.

У САП нагадали, що за пособництва директора товариства колишній голова ДАЛРУ та його дружина у період з лютого 2011 року по лютий 2014 року, шляхом вимагання від іноземних компаній «UNILES S.R.O.» (Словацька Республіка), «BALTIC WOOD SPOLKA AKCYJNA» (Польська Республіка) та «CONFANA INDUSTRIES SRL» (Румунія) одержали неправомірну вигоду на загальну суму €10 937 100 за пролонгацію контрактів на експорт деревини. Ці кошти надходили на спеціально відкриті рахунки, в тому числі і на ім’я підприємця. Після чого легалізовувалися під виглядом проведення законних операцій.

Йдеться про кольшнього голову ДАЛРУ Віктора Сівця та його дружину Марину Журавльову. 26 травня 2016 року Генпрокуратура повідомила їм про підозру. Подружжю інкримінували налагодження схеми, коли іноземні покупці деревини у період з 2011-го по 2014 рік оплачували так звані маркетингові послуги за отримання необхідних обсягів продукції. Досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно ексголови ДАЛРУ і його дружини триває. За даними правоохоронців, наразі Сівець переховується в росії.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram