Виробники свинини реалізують наявні партії продукції без залишків

Перша декада листопада завершилась подальшим зниженням цін на свиней забійних кондицій. Про це повідомили аналітики Асоціації «Свинарі України».

За даними щотижневого моніторингу асоціації, на 45-й тиждень торги завершилися послабленням закупівельних цін на живець свиней. Середньоринкова позначка цього тижня зупинилася на рівні 61,7 грн/кг, що на 8,5% поступається показнику початку місяця.

Цього тижня також сильніше проявилася неоднорідність співвідношення попиту та пропозиції товарного поголів’я свиней в різних регіонах країни. Найвищі ціни зафіксували на півдні та подекуди у східних областях.

Представники м’ясопереробної галузі зазначають, що основною причиною цінового тиску наразі є зменшення кінцевої реалізації охолодженої свинини через перебої у електропостачанні. Так, заклади роздрібної торгівлі м’ясом істотно скорочують замовлення, щоб забезпечити реалізацію без залишків, а переробники надалі працюють в умовах «поламаних» графіків поставок через відключення світла та часті повітряні тривоги.

Читайте також: Як День Подяки у США, АЧС в Азії та активний попит у ЄС впливають на світові ціни на свинину

Водночас, попри негативну цінову динаміку останніх тижнів, абсолютна більшість виробників свинини реалізує усі наявні товарні партії без залишків. Деякі переробники очікують, що після стабілізації енергетичної ситуації та повного перегляду кінцевих цін на охолоджену свинину, ринкова ситуація вирівняється.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram