Якісну систему захисту винограду варто планувати ще із зими. Адже одна помилка із захисту у сезон може коштувати цілого врожаю.

Про це розповідали під час семінару «Рекомендації з захисту винограду у 2018 році», організованого «Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва» на Миколаївщині.

Минулого року виноградарі України сильно постраждали від груздевої листовійки через погодні умови: обробка винограду не співпала з часом спарювання шкідників.

NB: Визначити динаміку літу комах допомагають феромонні пастки. Якщо спостерігається масовий літ шкідника, то через 7 днів настане відродження гусениць, тому обробку варто виконати на 6-й день.

Як відомо, найпоширенішими захворюваннями винограду є  мілдью та оїдіум. До речі, саме останній минулого сезону найбільше уражував рослину. Не менш шкодочинними є біла, сіра, чорна цвіль та інші.

Зі слів спеціаліста із захисту плодово-ягідних культур Віталія Колесніченка, критичним періодом для винограду є час цвітіння, тому потрібно правильно спланувати систему захисту.

NB: Профілактичні заходи у системі захисту винограду не варто ігнорувати, зокрема, застосування препаратів зі змістом міді та заліза. До речі, препарати із вмістом сірки та міді дозволені навіть в органічному землеробстві.