Вслід за подорожчанням нафти зростають котирування на ріпак

Попри збільшення прогнозів врожаю ріпаку для ЄС, цього тижня котирування на ріпак та канолу продовжили зростати слідом за підвищенням цін на нафту. Про це повідомили аналітики зернової біржі GrainTrade.

Нафта дорожчає напередодні засідання ОПЕК+. Очікують, що на ньому Саудівська Аравія та рф можуть знизити плани видобутку задля стабілізації цін після їх суттєвого падіння у вересні.

Водночас, погода в Канаді сприяє збиранню пізніх культур, зокрема каноли. Це знижує вплив погодного чинника на котирування. Листопадові ф’ючерси на канолу на біржі у Вінніпезі на тлі бурхливого зростання цін на ріпак в Парижі з понеділка подорожчали на 1,4%, додавши 9% за два тижні.

Листопадові ф’ючерси на ріпак на паризькій MATIF з понеділка виросли ще на 2% (+11,4% за два тижні). Головним драйвером зростання є новини про навмисне уповільнення перевірок суден, що рухаються зерновими коридорами з чорноморських портів України, та погрози рф не продовжувати дію зернової угоди після 19 листопада.

Закупівельні ціни на ріпак у чорноморських портах України залишаються на рівні 17000-172000 грн/т або 465-475 $/т. Однак внаслідок затримки підходу суден черги виросли до 2-4 діб, тому трейдери скорочують закупівлі.

Водночас ціни попиту на український ріпак з доставкою на DAP — Польща, Угорщина, Словаччина виросли до €590-620/т. Але покупці пропонують контракти з поставкою у листопаді-січні, оскільки зараз склади заповнені раніше придбаними партіями продукції.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram