При зростанні уваги до органічного виробництва важливо знайти органічні стимулятори росту рослин, які відповідають усім вимогам та нормам. Серед них суспензія хлорели, яка містить багато фізіологічно активних компонентів, серед яких варто виділити ауксини і фенольні утворення, вітаміни, стероїди та інші корисні продукти. Особливо зважаючи, що в сільському господарстві хлорела 100% органічний високоефективний природний біостимулятор росту рослин, що прискорює коренеутворення, ріст, розвиток і цвітіння. Ці водорості підвищують захисні властивості рослин, антистресову стійкість при несприятливих зовнішніх впливах, включаючи посуху, акліматизацію, пересадку.



Хлорела не має шкідливого впливу на людину, тварин і навколишнє середовище, вона сприяє поліпшенню екологічного стану. А ще допоможе знизити витрати на традиційні агропрепарати, зокрема на добрива, а також помітно скоротить їхнє вимивання з ґрунту.

Водорості хлорели найчастіше застосовуються у вигляді суспензії, що збагачують ґрунт органічними речовинами та активізують розвиток корисних ґрунтових мікроорганізмів. Введення суспензії хлорели в ґрунт прискорює дозрівання на 7-10 днів, сприяє підвищенню врожайності.

NB: Однак хлорела не тільки добриво, а й препарат захисту, адже вона синтезує природний антибіотик «хлореллін», який знищує патогенні мікроорганізми, водорості і бактерії, які опинилися в живильному розчині.

Застосування суспензії хлорели включає в себе три етапи: обприскування ґрунту, замочування насіння або розсади та полив і обприскування рослини.



Ґрунт суспензією обробляють перед посівом, для активації ґрунтової мікрофлори. Обробка проводиться обприскуванням з розрахунку 0,5 літра суспензії на квадратний метр ґрунту та здійснюється на вологий ґрунт.

NB: Замочування насіння в суспензії хлорели збільшує його сходи до 99%, а приживлюваність розсади зростає ще на 20-50%. Культури з насінням з тонкою шкіркою (огірки, капуста, томати тощо) замочують на 5-7 годин, бобові культури та насіння культур з товстою шкіркою на 15-20 годин, зернові на 10-12 годин. Розсаду буде достатньо залишити в розчині на 40-50 хвилин, а живці для щеплення на 10-15 годин.

Суспензія хлорели для замочування повинна бути теплою 15-25 °С, а саме замочування бажано проводити при безпосередньому сонячному освітленні.

Підживлювати рослини суспензією можна при поливі, обприскуванні, введення суспензії в системи капілярного поливу рослин.

Розраховуючи норми вживання суспензії хлорели для підживлення рослин слід зважати, що для обприскування її потрібно 1 л на 100 л води, для щоденного поливу 1 л — на 20 л води, для частого поливу 1 л — на 10-15 л води, для поодинокого поливу 1 л — на 5 л води.

Суспензія хлорели поставляється в рідкому вигляді, транспортується і зберігається в каністрах для харчових продуктів з ємністю, зручною для використання споживачем. При цьому весь період з моменту отримання суспензії від виробника до її споживання, хлорелу не можна заморожувати, а зберігатися каністри з суспензією хлорели повинні в приміщеннях з температурою не нижче 5 °С. Під час зберігання суспензії кришки каністр повинні бути відкриті.  Придатність хлорели для підживлення рослин становить 30 днів. Однак після 14 днів з моменту її відвантаження ефективність починає знижуватися, може з’являтися осад, який потрібно збовтати перед застосуванням.

За матеріалами «Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва»