До такого висновку дійшли британські вчені, протестувавши й порівнявши підживлення картоплі, передає AgroPages.

Результати польових дослідів у Великобританії показали: щоб отримати одну тонну врожаю картоплі можна значно зменшити кількість фосфату у випадку з рідкими добривами в порівнянні з традиційними гранульованими добривами.

Такі результати є дуже актуальними, зважаючи на вартість добрив. Хоча й фермерам доведеться скоригувати систему живлення сільськогосподарських культур.

Здорове укорінення картоплі істотно впливає на кінцевий урожай. Тому доставка потрібних поживних речовин до рослин в потрібний час, особливо фосфатів, неймовірно важлива для успішного сезону. Наші випробування 2020 року, проведені у співпраці з Oxford Agricultural Trials (OAT), були націлені на порівняння ефективності P-Focus, рідкого добрива NPK, в порівнянні зі стандартним для фермерських господарств потрійним суперфосфатом, щодо кількості та якості врожаю картоплі сорту Маріс Пайпер.

Результати випробувань не показали суттєвої різниці в урожайності ділянок, вирощуваних з використанням звичайних та рідкого добрива при внесенні при посадці, але загальна кількість фосфату, витраченого для виробництва кожної тонни картоплі, було різко знижено при використанні рідкого стартового добрива.

На ділянках стандартного добрива на кожну тонну врожаю потрібно 3,56 кг/га P2O5. У той час як для картоплі в групі з рідким добривом, потрібно всього 0,28 кг/га на тонну врожаю, що свідчить про значне скорочення, пояснив Гіббард. Ця різниця підкреслює зниження потреби у великій кількості добрив, економію грошей і часу. Крім того, вибір ефективних і більш екологічних добрив для живлення сільськогосподарських культур стане дійсно важливим фактором для виробників у найближчі кілька років, особливо у світлі охорони навколишнього середовища і росту цін на сировину. 

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram