Війна в Україні суттєво сколихнула ринок працівників у сільському господарстві Польщі

Цьогоріч польські виробники фруктів, овочів та ягід відчувають брак сезонних працівників через війну в Україні. Зокрема, зараз тамтешні виробники малини мають труднощі у пошуку працівників на осінній збір ягоди. Зазначають, що бракує не стільки людей, як охочих працювати на запропоновані умови. Про це повідомив портал SadyOgrody.

Учасники польського аграрного ринку відзначили, що цей рік повністю сколихнув ринок працівників сільського господарства. Попри те, що через війну сьогодні українців у Польщі не бракує, охочих працювати на зборі урожаю все ж мало. Наприклад, виробники осінньої малини зазначили, що мають труднощі з пошуком працівників, попри те, що разом із зарплатнею пропонують проживання, трансфер до робочого місця, проживання, овочі та/або закуски.

Фермери розповіли, що ті українці, які готові працювати на зборі урожаю, не готові це робити за запропоновану оплату. Аграрії ж у свою чергу не готові платити більше, відтак утворюється замкнене коло. Така ж ситуація зі збором врожаю лохини, огірків та вишні. Прогнозують, що схожа ситуація складеться і під час збору врожаю яблук, який ще попереду.

Водночас переглядати пропоновану оплату польські фермери не поспішають. Багато з них сподівається, що цьогоріч вдасться знайти сезонних працівників серед поляків. Кажуть, що хоча жителі Польщі вже давно дедалі менше цікавляться роботою «в полі», але зважаючи на цьогорічну високу інфляцію, є ймовірність, що поляки шукатимуть додатковий заробіток.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram