У 2018 році, вперше у своїй історії, господарство «Сімекс-Агро», що належить до структури агрохолдингу «ТАС Агро», розпочало вирощування нетрадиційної, як для Вінницького регіону, культури — нуту. Цього року аграрії засіяли в рамках свого нового експерименту лише 50 гектарів.

«З огляду на те, що господарство «Сімекс-Агро» перебуває у лісостеповій зоні, де в останні роки дуже нестабільна річна кількість опадів, тому й було прийнято рішення у сівозміну додати посухостійку культуру, яка б забезпечила врожайність на рівні економічної ефективності вирощування з мінімальними затратами. Також культура дуже хороший попередник для озимини, насичує ґрунт азотом та іншими важливими поживними мікроелементами, яких не може дати жодна інша рослина», — розповів Віктор Белкот, директор з виробництва компанії «ТАС Агро».

Читайте: Посухостійкий та невибагливий нут забезпечить прибуток

Віктор Белкот наголошує, що головне — сіяти нут на чистому полі, бо він є слабким конкурентом для бур’янів, крім того, для нуту практично немає гербіцидів, і він дуже повільно росте.

Крім цього, нут є найбільш посухостійкою рослиною серед бобових, він дає стійкі врожаї в умовах спекотного клімату. Водночас культура досить холодостійка, сходи витримують короткочасні приморозки.

Агровиробники переконані, що Вінниччина є одним із найсприятливіших регіонів для вирощування цієї культури.