Відшкодування експортного ПДВ: деякі аграрії не отримали його ще за січень

Аграрії досі очікують початку роботи відновленої системи відшкодування експорту ПДВ, попри те, що рішення про відновлення було прийняте ще у травні. Про це повідомили в Українському клубі аграрного бізнесу.

За інформацією УКАБ, станом на кінець вересня ряд агропідприємств не отримав відшкодування навіть за лютий 2022 року. Дехто навіть все ще очікує на відшкодування і за січень. Аналітична інформація окремих учасників УКАБ свідчить, що, якщо до війни 95% ПДВ відшкодування підтверджувалось камерально і лише 5% переводилось в перевірки, то за січень-лютий 2022 року лише 5% було підтверджено камерально, а 95% переведено в перевірки.

Однак і після перевірок с/г виробники досі не отримали відшкодування. Тобто, навіть якщо у компанії є всі офіційні підстави на отримання відшкодування ПДВ, цього не відбувається.

Водночас, агрокомпанії сплачують всі податки, продовжують забезпечувати продовольчу безпеку попри дороговартісну логістику, занизькі закупівельні ціни на продукцію, значне зменшення державної фінансової підтримки тощо.

В УКАБ зазначили, що і без того складне становище аграріїв погіршиться, якщо ситуація з відшкодуванням ПДВ експортерам найближчим часом не зміниться. Такий стан вплине і на державний бюджет, адже надходження ПДВ зменшаться через «нетиповий експорт».

— Враховуючи критичну ситуацію, що склалася із затримками відшкодування ПДВ, вже вкотре звертаємося з проханням до Уряду якнайшвидше врегулювати ситуацію та забезпечити повне та вчасне відшкодування ПДВ, — зазначили в УКАБ.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram