Щороку Україна може заміщувати 9 млрд кубів газу завдяки відходам АПК. Про це повідомив голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час семінару, організованого посольством Королівства Нідерландів в Україні, консорціумом Biobased Energy Ukraine та Біоенергетичною асоціацією України, повідомляє прес-служба Держенергоефективності.

— Що стосується ресурсів, то Україна — це сучасна аграрна країна. Щороку можна використовувати близько 34 млн тонн відходів сільського господарства для виробництва енергії. Це дозволить заміщувати понад 9 млрд м3 газу у рік, — наголосив голова відомства.


Також Сергій Савчук повідомив, що на сьогодні в країні налічується близько 4 млн га малородючих земельна яких можна вирощувати енергокультури. У цьому напрямі Держенергоефективності спільно з Мінагрополітики, Біоенергетичною асоціацією України та Інститутом цукрових буряків НААН України розробляє програму стимулювання вирощування енергокультур для генерації енергії.

Також Держенергоефективності започатковало партнерство із Нідерландським агентством підприємництва (RVO). Українські представники відвідали цілу низку передових об’єктів з виробництва біометану, біоетанолу, тепла з біомаси.

— Переконаний, що нідерландський бізнес має значні можливості для реалізації біоенергетичних проектів в Україні. Ми удосконалили правове поле та запровадили стимули: гарантований на законодавчому рівні стимулюючий тариф на тепло з альтернативних джерел енергії, а також прив’язаний до курсу євро «зелений» тариф на електроенергію з біомаси та біогазу на рівні 12,4 євроценти/кВт*год, — розповів С. Савчук. 

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram