Від початку активної фази війни вартість українського агропродовольчого експорту скоротилась більш ніж утричі. Про це повідомив заступник директора ННЦ “Інститут аграрної економіки” академік НААН Микола Пугачов.

Коментуючи оперативні дані Державної митної служби України, він зауважив що показники вартості агропромислового експорту у довоєнний та воєнний періоди значно контрастують.

У перші 4 місяці 2022 року Україна експортувала агропродовольчої продукції на $7420 млн, перевищивши на 3% торішні показники за січень-квітень. Однак якщо порівнювати цьогорічні січень-лютий та березень-квітень, то показники скоротилися більш ніж у тричі $5676 млн та $1744 млн відповідно. Водночас агроподовольча продукція залишається основним джерелом валютних надходжень.

У січні-квітні 2022 року частка агропродовольства в загальному експорті перевищила 44%. Незмінно, ключовими товарними групами в аграрному експорті є зерно, олійні культури, олії та жири, залишки переробної промисловості, а також м’ясні продукти. Сумарно ці види сільгосппродукції займають у структурі зарубіжних поставок майже 90%, — розповів Микола Пугачов.

Він додава, що нині Україна все ще перевищує рекордні показники минулорічного експорту продовольства. Однак агресія росії, бойові дії, окупація територій і блокування морських портів суттєво знижують український потенціал зовнішніх продажів. Тому підсумкові показники експорту залежатимуть від ліквідації цих чинників.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram