Верховна Рада прийняла закон №5448-д про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції. Згідно з прийнятим документом, в Україні запроваджується механізм реєстрації органів сертифікації, операторів ринку та органічного насіння, прописаний механізм державного контролю за діяльністю суб’єктів ринку органічної продукції та передбачена відповідальність за порушення законодавства у цій сфері.

Згідно з прийнятим законом, буде заборонено вказувати інформацію, яка може ввести споживача в оману. Заборона поширюється зокрема на рекламу харчових продуктів задля надання точної, достовірної та зрозумілої інформації про продукт. Також передбачено інформування споживачів про вміст у продуктах харчових добавок, допоміжних речовин для переробки та інших речовин або продуктів, які можуть викликати алергічні реакції або непереносимість.


Також новий закон встановлює вимоги до переліку речовин (інгредієнтів, компонентів), які дозволяється використовувати у процесі органічного виробництва та які дозволені до використання в гранично допустимих кількостях, а також визначено процедуру, за якою вони можуть бути дозволені до використання.

NB: Надання неточної, недостовірної інформації про продукт, зміна інформації про продукт, що супроводжує його, тягне за собою штраф на юросіб у розмірі 15 мінімальних заробітних плат, на фізосіб-підприємців — у розмірі 10 мінімальних заробітних плат.

За маркування продукції державним логотипом для органічної продукції або використання у маркуванні позначень та написів «органічний», «біодинамічний», «біологічний», «екологічний», «органік» за відсутності відповідного сертифіката накладатиметься штраф на юридичних осіб у розмірі восьми мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб-підприємців — у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат.
— Без ефективного механізму відповідальності полиці наших магазинів будуть завалені товарами з написами «органічний», «біо-», «еко-». Але це не означає, що ці продукти органічні. Чинний закон, який забороняє таке маркування для неорганічних продуктів, не працює, і виробник просто вводить споживача в оману, — зазначив під час презентації закону його співавтор, голова земельного підкомітету Аграрного комітету Ради Олег Кулініч.

У свою чергу заступник голови Комітету ВР з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко уточнив, що законом передбачено сертифікацію самого процесу виробництва, а не кінцевого продукту, що відповідає законодавству ЄС. Такий підхід, за словами Бакуменка, гарантуватиме споживачам упевненість у якості продуктів, маркованих як органічні.

Закон набере чинності через шість місяців з дня його опублікування.