Дощі, які пройшли в першій половині вересня на півдні України, дещо призупинили посуху в цьому регіоні, яка почалась в серпні. Щоправда, оскільки опади були нерівномірними, а серпнева посуха виснажливою, глобального покращення ситуації не відбулось. Про це повідомляють в УкрАгроКонсалті.

NB: Тому на більшості території Херсонщини станом на середину вересня запаси продуктивної вологи під посів озимої пшениці та ячменю озимого в посівному шарі ґрунту 0-10 см не перевищували 2-7 мм.
Водночас температура повітря у вересні була високою та, здебільшого, відповідала або перевищувала липневим і серпневим показниками кліматичної норми. Зниження температури повітря в кінці першої декади вересня стало сприятливим фактором для вегетації озимого ріпаку, посіяного в кінці серпня, який вже зійшов та сформував листя на багатьох площах.

А от для завершення вегетації пізніх культур підсихання кошиків соняшнику і качанів кукурудзи, дощова погода — було малосприятливим та сприяла підвищенню вологості зерна і насіння.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram