ВАР просить парламентарів підтримати створення операторів меліоративних систем

Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР) звернулася до голови Верховної Ради та комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики із закликом проголосувати за законопроєкт №7577. Члени аграрного об’єднання вважають, що документ стане черговим кроком у підтримці реформи меліорації сільськогосподарських земель. Про це повідомила пресслужба ВАР.

У зверненні зазначили, що створення операторів меліоративних систем відповідатиме як інтересам держави так і потребам аграріїв. Держава таким чином створює гравця, що матиме середньостроковий план розвитку на 3–5 років та бажання збільшувати власні потужності. Оператор також матиме фінансові можливості, яких на сьогодні позбавлені балансоутримувачі меліоративних систем.

— Також, ми, як користувачі послуги із подачі води на зрошення та відведення надлишкових вод, отримаємо реальний механізм контролю за тими фінансами, які на сьогодні сплачуємо, а мова йде про суму в понад 3 млрд гривень, — зазначили у ВАР.

Аграрії вважають, що важливими наслідком прийняття законопроєкту стане запровадження ефективної моделі управління меліоративною інфраструктурою державної власності через залучення водокористувачів. Також — збільшиться площа земель, на яких застосовується гідротехнічна меліорація та зменшиться собівартість поливу та осушення земельних ділянок. Ці та інші наслідки, — зазначили у ВАР, — сприятимуть підвищенню урожайності с/г культур та підвищенню ефективності сільського господарства, збільшення частки високомаржинальних культур і зайнятості населення в сільській місцевості.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram