Україна збільшить використання біометану

Фото: alternative-energy.com.ua
Постанова «Про внесення змін до Кодексу газотранспортної системи та Кодексу газорозподільних систем», яку ухвалила НКРЕКП, дає «зелене світло» постачанню біометану в газотранспортну систему України. Про це повідомила пресслужба Верховної Ради України.

Згідно з ухваленою постановою, передбачене збільшення молярної частки вмісту кисню в природному газі з 0,02 мол.%: до 0,2 мол.% для доступу біометану до ГТС та до 1% для доступу біометану до газорозподільних систем.

— Це означає, що виробники біометану тепер зможуть звернутися до операторів ГТС/ГРС за технічними умовами щодо постачання біометану в мережі, — зазначив голова Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду.

За його словами, рішення комісії потрібне аграріям, адже саме відходи аграрного виробництва є якісною сировиною для переробки в біогаз. Він додав, що за прогнозами ЄБРР, українські аграрії можуть виробляти до 10 млрд кубометрів біометану. Цією кількістю можна опалювати свої виробництва та транспортувати вироблений газ у газотранспортну/газорозподільну системи країни.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram