Європейський орган з безпеки харчoвих продуктів (EFSA) 28 лютого планує опублікувати  оновлені дані щодо оцінки ризиків для бджіл від трьох груп препаратів на основі неонікoтиноїдів: імідаклоприду, клотіандіну і тіаметоксаму. Рішення щодо їх заборони чи ні прийматимуться на основі вимог 2013 року.

Проект Вимог до експлуатації бджіл неодноразово піддавався критиці не тільки представниками галузі виробників захисту рослин, а й більшістю держав-членів ЄС, оскільки виконати його вимоги майже неможливо.

NB: Зазначимо, що 2013 року Європейська комісія, EFSA і держави-члени досягли наукового консенсусу про те, що «на цьому етапі повне і негайне виконання [документу] не є можливим», тому він повинен бути уточненим та зміни. Однак посібник так і не змінили, а Комісія вирішила знову використовувати його норми для оцінки неонікотіноїдів. Це було зроблено всупереч позиції більшості держав-членів ЄС, які вимагали внесення поправок до цього документа.

При цьому після припинення в 2013 році і заборони препаратів на основі неонікотиноїдів Єврокомісія неодноразово визнавала, що через відсутність доступу до цих трьох речовин фермери змушені використовувати більш старі і менш ефективні діючі речовини.

За матеріалами європейських видань