Європейський орган з безпеки харчових продуктів перевірив наукове обґрунтування для екстрених дозволів на неонікотиноїдні пестициди, які були дозволені для використання в семи державах-членах ЄС в 2017 році. Зокрема організація проаналізувала документацію кожної країни та перевірила аргументацію дозволу на застосування неонікотиноїдів в залежності від того, чи можна було знайти заміну у вигляді інших пестицидів або застосувати альтернативні варіанти захисту культур.Зараз звітність, що містить докладні оцінки, передана в структури, яка керує ризиками в Європейській комісії. За результатами її висновків може з’явитися пропозиція глобальної заборони пестицидів цього типу.

У 2013 році Європейська комісія встановила обмеження на використання пестицидних продуктів, що містять активні речовини клотіанідін, тіаметоксам і імідаклоприд. Рішення обґрунтували тим, що речовини несуть небезпеку для бджіл.

У травні 2018 року, після схвалення державами-членами, Європейська комісія також обмежила використання неонікотиноїдів на основі нової оцінки ризику від EFSA. Однак, уряди держав-членів можуть скасувати обмеження і видавати надзвичайні дозволи в тих випадках, коли є докази того, що загроза від конкретних шкідників рослин не може бути усунута іншими способами. Кілька держав-членів неодноразово надавали такі дозволи своїм аграріям з 2013 року.


У 2017 році EFSA розробила методологію оцінки запитів на використання інсектицидів, коли існує серйозна небезпека для рослин. Згодом Європейська комісія звернулася до EFSA з проханням використовувати методологію оцінки для дозволу на некотіноїдніобробки, які видавали в 2017 році Болгарія, Естонія, Фінляндія, Угорщина, Латвія, Литва і Румунія.

За матеріалами AgroPages