Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин на своєму засіданні 21 червня розглянув проект Закону України про сільськогосподарську кооперацію (№ 6527). За результатами обговорення Комітет вирішив внести на розгляд Верховної Ради України доопрацьований в Комітеті проект Закону України про сільськогосподарську кооперацію та рекомендувати Верховній Раді України зазначений законопроект прийняти за основу.


Економіст інвестиційного центру ФАО Андрій Ярмак висловив сподівання, що народні депутати підтримають один з найважливіших законопроектів та знімуть ще одну перепону на шляху прискорення розвитку агробізнесу України та збільшення експорту продукції з високою доданою вартістю.

— Сподіваємося, що вже в 2018 році Україна дозволить фермерам самостійно розпоряджатися своєю продукцією: спільно переробляти молоко, м’ясо, морозити малину, гарантуючи якість продукції та позбавляючись посередників; спільно створювати елеватори для зберігання зерна та напряму його експорту, без посередників; створювати експортні платформи для свіжих овочів та фруктів, а також інших видів продукції та багато іншого! — зазначив експерт.

Нагадаємо, що ФАО та ЄБРР впроваджують проект з розвитку та підтримки сільськогосподарських кооперативів в Україні.

— Ми з 2013 року билися за цей законопроект. Його довелося узгоджувати з великою кількістю різних організацій та депутатів. Ті депутати, чиновники та політики, хто раніше були категорично проти цього законопроекту, з часом не тільки змінили свою думку, але й стали зараз активними промоутерами цієї системи, — додав експерт.