Статистичний щорічник «Моніторинг земельних відносин в Україні, 2016-2017: відкриті дані про земельні ресурси», розроблений в рамках проекту підтримки реформ у сільському господарстві за сприяння Світового банку, презентували цього тижня у Києві.
Довідник є повною єдиною базою даних про земельні відносини в Україні та складається з тематичних блоків щодо: кількості зареєстрованих у Кадастрі земель та прав на них у Реєстрі прав, ринкових транзакцій із земельними ділянками, сплачених податків, випадків вилучення та приватизації землі, судових спорів — загалом 65 показників від шести органів державної влади.
Як зазначається в анотації до видання, станом на січень 2017 року в державному земельному кадастрі було зареєстровано 18,3 млн земельних ділянок, що на 2, 564 млн, або 16% більше, ніж на 1 січня 2015 року. Загалом з 1 січня 2015 року до вересня 2017 року на торги виставлено 7371 ділянку для продажу прав оренди державних і сільськогосподарських земель.
Як зазначила під час презентації щорічника заступник міністра аграрної політики та продовольства Олена Ковальова, така база даних є «важливою для формування ринкової ціни на землю, щоб розуміти, на що орієнтуватися». Основні завдання сформованої бази — удосконалити обмін інформацією між органами влади та зробити її доступною для громадськості та підвищити рівень інвестиційної привабливості у сільському господарстві.
Моніторинг можна переглянути на сайті Київської школи економіки.
За матеріалами Укрінформ
Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram