Статистичний щорічник «Моніторинг земельних відносин в Україні, 2016-2017: відкриті дані про земельні ресурси», розроблений в рамках проекту підтримки реформ у сільському господарстві за сприяння Світового банку, презентували цього тижня у Києві.

Довідник є повною єдиною базою даних про земельні відносини в Україні та складається з тематичних блоків щодо: кількості зареєстрованих у Кадастрі земель та прав на них у Реєстрі прав, ринкових транзакцій із земельними ділянками, сплачених податків, випадків вилучення та приватизації землі, судових спорів загалом 65 показників від шести органів державної влади.Як зазначається в анотації до видання, станом на січень 2017 року в державному земельному кадастрі було зареєстровано 18,3 млн земельних ділянок, що на 2, 564 млн, або 16% більше, ніж на 1 січня 2015 року. Загалом з 1 січня 2015 року до вересня 2017 року на торги виставлено 7371 ділянку для продажу прав оренди державних і сільськогосподарських земель.

Як зазначила під час презентації щорічника заступник міністра аграрної політики та продовольства Олена Ковальова, така база даних є «важливою для формування ринкової ціни на землю, щоб розуміти, на що орієнтуватися». Основні завдання сформованої бази удосконалити обмін інформацією між органами влади та зробити її доступною для громадськості та підвищити рівень інвестиційної привабливості у сільському господарстві.

Моніторинг можна переглянути на сайті Київської школи економіки.

За матеріалами Укрінформ

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram