Закупівельні ціни на ячмінь в українських портах за тиждень зросли на 100-200 грн/т. Сьогодні його вартість 7500-7700 грн/т. Про це повідомили у GrainTrade.

Здорожчання пояснюють дефіцитом пропозиції, оскільки виробники зайняті збиранням пізніх культур та посівом озимини. Також аналітики зазначили, що ціни на чорноморський ячмінь підтримує активна закупівля ячменю Туреччиною. Завдяки їй культура дорожчає вслід за пшеницею та кукурудзою.

В Україні закупівельні ціни на фуражний ячмінь нарешті відновили зростання та сягнули рівня цін на фуражну кукурудзу. Однак залишаються на 20$/т нижчими, ніж на фуражну пшеницю, розповіли у GrainTrade.

Зазаначимо, що станом на 8 жовтня Україна експортувала 3,912 млн тонн ячменю. Це на 28% випереджає торішні темпи та майже відповідає загальному обсягу експорту у попередньому сезоні 4,23 млн тонн.

За оцінками аналітиків, вільними  для експорту в Україні залишаються ще 1 млн тонн ячменю, але виробники активізують його продажі лише навесні після посіве ярого ячменю.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram