В українських фермерів на тимчасово окупованих територіях крадуть мільйони тонн врожаю

На тимчасово окупованих територіях України російські посадовці-силовики високого рівня організували “бізнес” з викрадення врожаю у аграріїів. Про це під час марафону «Єдині новини» зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Йдеться про грабіж, розбій, шахрайство та примус, які російські силовики здіснюють із залученням колабрантів. Через це українські фермери на окупованих територіях втрачають мільйони тонн врожаю.

— Минулого року на територіях, які на сьогодні окуповані, урожай загалом був близько 20 млн тонн зернових та олійних культур. Ці регіони традиційно мали багато озимих пшениці та ячменю, які вони одними з перших збирали в Україні влітку. Це означає, що обсяги зловживань по новому врожаю обраховуються там мільйонами тонн. Це злочини різного характеру, але в будь-якому випадку — викрадення, — зазначив Микола Сольський, підкресливши, що окупанти по-мародерськи вилучають збіжжя.

За словами Міністра, першими під «приціл» окупантів потрапляють фермери з найбільш активною політичною позицією та підтримкою України, а також ті, хто відмовляється перереєстровувати діяльність та співпрацювати з окупаційною владою.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram