Українське зерно продають за нижчими від ринкових цінами

Через великі ризики та неготовність судновласників заходити до розблокованих портів Чорного моря, українським трейдерам нерідко доводиться пропонувати зерно за цінами нижчими за ринкові. Про це повідомила ІА “АПК-Інформ”.

За словами керівниці відділу зернових та олійних ринків ІА “АПК-Інформ” Анни Танської, наразі українські пшениця з протеїном 11,5% та кукурудза могли б торгуватися за цінами 340-360 та 315-335 USD/т FOB і навіть вищими. Проте за поточних умов українські трейдери вимушені йти на цінові поступки і пропонувати їх за цінами близько 290 та 260 USD/т FOB відповідно.

— Це і так доволі низько з урахуванням логістичних витрат та собівартості виробництва. Однак й це не влаштовує більшість імпортерів, які наразі здебільшого обмежуються країнами ЄС та Туреччиною. Тобто та ж росія експортує продовольчу пшеницю та фуражну кукурудзу за цінами 350+ та 335+ USD/т FOB відповідно, а Україна не може, — зазначила Анна Танська.

Експертка зауважила, що, судячи з цін попиту турецьких імпортерів, вони продовжують наполягати на 25% знижці від ринкових цін. За її словами, великого попиту з віддаленіших країн все ще немає і ціни залишаються під тиском обмеженого експорту та внутрішньої кон’юнктури. Поряд із цим активність попиту Туреччини має зрости на тлі зменшення у 2 рази витрат на фрахтування суден за цим напрямком, а на страхування вантажів — із 4 до 1,5%.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram