Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) стурбована скасування нормативних документів – стандартів групи ГОСТ в сфері зерна та зернопродуктів. Про це йдеться у повідомленні Асоціації.

Рішення про скасування затверджено відповідними наказами ДП “УкрНДНЦ” і вступило в дію з 1 січня. Як зазначили у повідомленні, дія скасованих стандартів була припинена ще від 9 грудня 2014 року на виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України. Проте накази ДП “УкрНДНЦ” поновили дію деяких з них до 1 січня 2022 р., аби ринок мав стандарти для роботи.

Більшість з продовжених стандартів має важливе значення. Їх застосовують для визначення порядку та методології здійснення контролю якості у сфері заготівлі, зберігання, переробки, транспортування та експорту зерна.

NB: За методиками цих стандартів визначаються основні та класоутворюючі показники якості зерна на зернові культури, що виробляються в Україні.

Водночас, наразі серед діючих в Україні державних стандартів, гармонізованих з міжнародними стандартами та стандартами ЄС, відсутні будь-які методики, які можна застосувати на заміну зазначених стандартів групи ГОСТ. Через це підприємства, які зберігають зерно, повинні знати та погодити з власниками зерна, за якими нормативними документами будуть визначатися показники якості при прийманні, зберіганні та відвантаженні зерна.

У ЄБА зазначили, що важливо вжити необхідних заходів для вирішення такої ситуації. Зокрема, надати інформацію про нормативні документи, якими буде замінено скасовані стандарти групи ГОСТ, зазначені вище. Крім того, ініціювати термінове продовження дії стандартів групи ГОСТ до моменту набрання чинності нових нормативних документів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram