В Україні треба відновити меліорацію на майже 5 млн га, на це потрібно близько $15 млрд

зрошення посівів
Для відновлення систем меліорації в Україні знадобиться приблизно $15 млрд інвестицій. Про це під час форуму «Комплексна реформа в секторі гідротехнічної меліорації України» сказав радник міністра аграрної політики та продовольства Михайло Соколов.

За його словами відновити меліоративні системи в Україні потрібно на майже 5 млн га сільськогосподарських земель. Інвестиції на гектар становлять близько $3 тис. Він повідомив, що для розв’язання проблеми нестачі коштів на відновлення та розбудову зрошувальних систем, розроблено законопроєкт, який дасть змогу державним операторам залучати інвестиції. Документ вже зареєстрували у Верховній Раді (№7577).

Згідно з документом, замість державних установ передбачається створити державні некомерційні підприємства, які управлятимуть державними об’єктами меліорації. Такі підприємства зможуть отримувати кредити та залучати інвестиції. Крім цього, вони зможуть перейти на довгострокове фінансове планування. В управління передаватимуть комплекси систем зрошення, які не можна буде розділяти. Також документ забороняє відчуження державних меліоративних систем на користь третіх осіб.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram