У Херсоні створять Інститут кліматично орієнтованого сільського господарства, який підпорядковуватиметься НААН. Про це повідомила пресслужба Національної академії аграрних наук.

Заклад сформують на основі Інституту зрошуваного землеробства, Інституту рису та Південної державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту водних проблем і меліорації. Ці три установу реорганізують та об’єднають.

Новий Інститут працюватиме, зокрема, над розробкою методів управління агроландшафтами для створення кліматично оптимізованих систем природокористування, управління земельними та водними ресурсами.

Також серед напрямів його діяльності буде розробка сучасних кліматично орієнтованих інтенсивних, ресурсоощадних, органічних агровиробничих систем та інноваційних технологій вирощування сільськогосподарських культур. В компетенцію закладу також входитимуть:

  • наукове обґрунтування інтродукції нових видів с/г культур і реінтродукції, характерних для природного ареалу рослин з метою адаптації до сучасних умов України;
  • селекційні дослідження для створення адаптованих до кліматичних змін сортів і гібридів сільськогосподарських культур;
  • ведення первинного та елітного насінництва для отримання високоякісного насіннєвого матеріалу;
  • дослідження з вимірювання викидів та секвестрації парникових газів у рослинництві за різних систем землеробства на зрошуваних і неполивних землях із запровадженням низьковуглецевих технологій вирощування сільськогосподарських культур;
  • наукове обґрунтування кліматично орієнтованих технологій виробництва і переробки продукції рослинництва та тваринництва;
  • впровадження наукових розробок за напрямом кліматично орієнтованого сільського господарства у різних ґрунтово-кліматичних зонах України;
  • нормативно-правове забезпечення реалізації державної політики в аграрному секторі України за напрямами кліматично орієнтованого сільського господарства та протидії негативним проявам кліматичних змін і опустелювання.

Заплановано, що Інститут кліматично орієнтованого сільського господарства НААН буде головною науковою установою, яка визначатиме пріоритетні напрямки державної політики України в галузі кліматично орієнтованого сільського господарства.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram