У тепличних господарствах України приступили до збору тепличного огірка нового обороту, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. На сьогодні урожай збирають в тепличних комбінатах центрального, східного та південного регіонів країни, але вже у другій половині лютого прибирання розпочнеться і в західному регіоні України.Зараз продажі тепличних огірків місцевого виробництва ведуться невеликими партіями. За прогнозами експертів, великооптові партії товару надійдуть на ринок вже з наступного тижня, тобто практично водночас, що і рік тому.

Що стосується цін на український тепличний огірок, то місцеві комбінати починали реалізацію своєї продукції з досить високих цін. Так, ще у понеділок ціни на український огірок озвучувалися в діапазоні 90-100 грн/кг ($3,66-4,07/кг), що в середньому на 32% дорожче, ніж на початку сезону минулого року.

Але, на даний момент ціни на місцеві огірки вже знизилися до рівня цін за аналогічний період 2019 року, і озвучуються в діапазоні 70-75 грн/кг ($2,85-3,05/кг). Так, тільки з початку тижня українські огірки подешевшали в середньому на 23%.

Таке різке зниження цін на тепличний огірок на самому початку сезону, на думку представників тепличної галузі, пов’язане з присутністю на ринку порівняно недорогого імпортного огірка, а також сильною конкуренцією між місцевими тепличними комбінатами.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram