В Україні презентували нову породу корів – австрійський флекві

3 лютого 2022 року Австрійський агрокластер спільно з Торговим відділом Посольства Австрійської Республіки в Україні за підтримки асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» провели вебінар «Австрійський флекві – порода, що змінює уявлення про продуктивність ВРХ».

Відкрили вебінар Ґабріелє Газельсберґер, Торгова Радниця Посольства Австрійської Республіки в Україні та Себастіан Ауерніг, Президент Австрійського агрокластеру.

Вони зазначили, що розвиток фермерства є надзвичайно важливим для Австрії. Навіть особисто у пана Ауернінга є ферма, яка має до 100 корів. Він також висловив задоволення, що агрокластер уже співпрацює з деякими компаніями в Україні і сподівається, що ця співпрацю буде розвиватися й надалі.

Герман Візер, Генеральний директор Австрійського агрокластеру також акцентував свою увагу на тому, що в Австрії сільське господарство представлене переважно сімейними фермами, і тому агрокластер особливо велику увагу приділяє освіті та навчанню молодих фермерів.

Що стосується ключових напрямів діяльності агрокластеру, то пан Візер повідомив, що серед них є інтегровані рішення для сталого виробництва молока та м’яса та рішення Smart Farming для цифровізації ферм і сталого землеробства. Їх реалізацію агрокластер пропонує також і в Україні.

– Ми можемо надавати допомогу як в поновленні, модернізації старих ферм, так і в створенні нових, проводити навчальні та освітні заходи для фермерів, якщо це потрібно, – підкреслив він.

Мартін Штегфельнер, Генеральний директор Центральної спілки австрійських скотарів повідомив, що станом на 1 грудня в Австрії налічували 55 тис. господарств ВРХ, половина з яких із випасом на полонині. Ці господарства мали 1,85 млн поголів’я ВРХ. Кількість дійних корів становила 524 тис.

Пан Штегфельнер також наголосив на тому, що 83,6% дійних корів у Австрії перебувають під контролем продуктивності.

Особливу увагу гендиректор спілки звернув на той факт, що 75,1% у структурі порід ВРХ у країні припадає на симентальську породу (флекві), яка дає змогу досягти фермерам продуктивності у двох напрямах, оскільки ця порода є не лише молочною, але й м’ясною.

Також, за його словами, важливо, що в Австрії дотримуються комплексного підходу до розведення ВРХ, роблять особливий акцент на гарний фізичний стан худоби, її довголіття та тривалість продуктивності. Це дає змогу досягти значного розвитку показників у виробництві молока з високоякісним складом.

Цікаво було послухати й про ефективно організований кооперативний збут продукції через аграрні центри кооперації, через які навіть малі підприємства можуть потрапити на ринок.

Зі свого боку Райнхард Пфлегер, Генеральний директор Спілки з селекції породи австрійського флекві зосередився у своїй доповіді саме на цій породі ВРХ. За його словами, флекві наразі – найкраща порода комбінованого напряму продуктивності у світі. У Австрії флекві розводять 40 тис. ферм. Здебільшого це – сімейні ферми, середня кількість корів на яких становить 22 голови.

NB: Флекві – продуктивна, витривала та довговічна порода. Наприклад, у флекві на 25% менше проблем зі здоров’ям вимені, ніж у інших порід. Важливим є також показник плодовитості флекві: одна корова може народити чотири теляти, кожне з яких має дуже високу цінність.

Також він звернув увагу на динаміку м’ясної продуктивності флекві. За останні роки її вдалося підняти, як і молочну. На думку Райнхарда Пфлегера, м’ясні показники флекві можуть бути важливими для українських фермерів. Загалом флекві з Австрії експортують у понад 40 країн світу.

Не оминув гендиректор спілки й екологічний аспект. За його словами, завдяки виробництву яловичини з тварин молочного стада, Австрія – серед топкраїн зі зменшення впливу на клімат.

– Я впевнений, що флекві – це бренд майбутнього, – підвів підсумок пан Пфлегер.

Олександр Моісеєв, CEO та партнер Agro Energy Group поділився своїм досвідом розвитку ферми в Україні та розповів про те, чим йому в цьому допоміг Австрійський агрокластер. Зокрема, його приємно вразило дуже глибоке та детальне відношення до партнерства з боку австрійців. Дякуючи їм, представники Agro Energy Group відвідали понад 40 підприємств, які працюють з флекві, а також займаються виробництвом молока та м’яса. Завдяки цьому досвіду в українській компанії перетворили свою стару ферму в прибуткове підприємство.

На завершення Віктор Андрійченко, Генеральний директор Schauer Agrotronic Ukraine розповів про можливості сучасного оснащення ферм. Як приклад він навів smart-рішення для тваринницьких комплексів від Schauer, як-от: різноманітні роботизовані системи, безпечні решітки, що самі замикаються, комфортні бокси для відпочинку, системи для індивідуальної годівлі ВРХ, системи видалення гною, покриття підлоги з низьким рівнем викидів, системи вентиляції та охолодження та системи подачі та очистки соломи.

Організатори вебінару запрошують усіх охочих відвідати стенд Австрійського агрокластеру в рамках групового стенду республіки Австрія на виставці Agro Animal Show, яку проводитимуть 15-17 лютого у МВЦ в Києві.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram