Таку ситуацію зафіксували метеорологи у другій половині вересня. На думку фахівців, такій ситуації посприяли переважання дуже теплої, подекуди спекотної погоди і відсутність дощів.

Про це повідомляє АПК-Інформ.

Як повідомляють агрометеорологи, за період з початку серпня до 20 вересня включно у період накопичення вологи під осінню посівну на більшості території сформовано запаси вологи на рівні 10-30% від норми, а це навіть менше, ніж під час посухи 2015 року. Тривалість періоду без дощів досягла в більшості областей 50-60 діб.

— За експертною оцінкою, на 60-70% площ, призначених під сівбу озимих, волога у верхніх шарах ґрунту (0-10 і 0-20 см) майже була відсутня або була відсутня зовсім, лише на 10-15% площ у західних областях запаси вологи оцінювалися як достатні для сівби, проростання зерна й утворення сходів, — наголошують спеціалісти.

Водночас зазначається, що такі погодні умови були сприятливими для просихання насіння зерна кукурудзи, соєвих бобів, а також проведення збирання врожаю пізніх сільськогосподарських культур.

— Що стосується найближчої перспективи, то до 27 вересня погоду в Україні визначатиме західний антициклон, який формуватиме суху та теплу погоду на всій території країни, — прогнозують агрометеорологи.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram