Ціна на коренеплоди на українському ринку продовжує знижуватися. Про це повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

Основною причиною знижувального цінового тренду в сегменті коренеплодів експерти називають збільшення обсягів пропозиції на ринку на тлі стриманого попиту на моркву і буряк.Так, на сьогодні морква виробники відвантажують за ціною 2,5-3,5 грн/кг ($ 0,1-0,14 за кг), що в середньому на 14% дешевше, ніж тижнем раніше. Ціна на буряк за тиждень знизилася в середньому на 16%, і сьогодні цю продукцію пропонують до продажу за ціною 2-3,5 грн/кг ($ 0,08-0,14 за кг).

За інформацією проєкту, на сьогодні попит на коренеплоди на українському ринку утримується на катастрофічно низькому рівні. На даний момент продажу цієї продукції ведуться лише за укладеними раніше договорами, тоді як і законтрактовані обсяги продукції фермерам вдається продавати з великими труднощами.

Необхідно додати, що на даний момент коренеплоди в Україні вже продають істотно дешевше, ніж в аналогічний торішній період. Зокрема, ціна на моркву на українському ринку сьогодні в середньому в 1,5 раза нижче торішньої, буряк відвантажують в середньому на 43% дешевше, ніж рік тому.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram