Держекоінспекція України спільно з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів готує проєкт закону щодо підвищення штрафів за шкоду екології. Про це повідомив голова Держекоінспекції Андрій Мальований на своїй сторінці у Fecebook.

Він зазначив, що сьогодні штрафи за більшість екологічних порушень дуже низькі і неспівмірні зі збитками, завданими екології.

Щоб ефективно протидіяти екоциду цілих областей, необхідно як мінімум у 10 разів підвищувати адміністративні санкції. Наші фахівці спільно з представниками Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів наразі готують проект закону щодо посилення відповідальності за близько 50 екологічних порушень, зазначив Андрій Мальований.

Голова Державної екологічної інспекції також звернув увагу, що найбільшої шкоди довкіллю з початку року завдано у Житомирській та Рівненській областях. Йдеться про 140,8 млн грн це найбільша цифра серед решти територіальних підрозділів в Україні. Серед грубих порушень, Держекоінспекція виявила на території Поліського округу, зокрема, вирощування сільськогосподарської продукції в межах зони безумовного відселення.

Зазначимо, що загально по Україні сума розрахованих збитків екології за 7 місяців 2021 року становить 850,5 млн грн.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram