USAID надасть насіння соняшника та мінеральні добрива малим українським агровиробникам

Редакція GrowHow.in.ua   2023-03-02
Невеликі агровиробники можуть отримати добрива для ярих і озимих культур та насіння соняшника від програми USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО). Про це GrowHow повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Заявки приймаються через Державний аграрний реєстр (розділі «Доступні програми» — «Отримання від Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) добрив та насіння соняшника») до 14 березня 2023 р.

Проєкт здійснюється у межах Ініціативи на підтримку стійкості агросектору (Agriculture Resilience Initiative) — AGRI-Україна, започаткованої Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Він спрямований на підтримку мікро-, малих та середніх підприємств в Україні, які мають в обробітку від 5 до 500 га та займаються вирощуванням зернових і олійних культур.

Запрлановано, що проєкт забезпечить 6 тис тонн мінеральних добрив для підживлення озимих культур і основного та припосівного внесення на ярі культури, а також насіння соняшнику для класичної технології вирощування на площі 28 тис га. Можливістю зможуть скористатися щонайменше 6 800 ММСП.

Заявку за цим конкурсом можуть подати агровиробники, які:

  • Зареєстровані як юридичні особи, або ФОПи, у тому числі сімейні фермерські господарства.
  • Мають загальну площу земельних ділянок у власності та/або в оренді від 5 до 500 га, розташованих у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Кіровоградській, Київській, Луганській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях.
  • Зареєстровані у ДАР.
  • Відповідають іншим вимогам, зокрема не здійснюють господарську діяльність на окупованих територіях, території росії, білорусі; не є об’єктом санкцій відповідно до українського законодавства тощо (повний перелік вимог міститься в ДАР).

Заявники зможуть обрати один з трьох видів допомоги:

  1. АБО 1 тонну мінеральних добрив для підживлення озимих культур (Сульфат амонію ((NH4)2SO4), Nitrogen 21%, Sulfur 24%).
  2. АБО 1 тону мінеральних добрив для основного та припосівного внесення на ярі культури (Нітроамофоска NPK 16:16:16 або Карбамід (СО(NH2)2), Nitrogen 46,2%).
  3. АБО до 25 посівних одиниць насіння соняшнику компанії Лімагрейн (гібриди, призначені для класичної технології вирощування з розрахунку використання 1 посівної одиниці для 2 га).

Учасники мають забезпечити логістику доставки добрив/насіння з обласних пунктів розподілення власним транспортом/коштом.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram