Уряд подвоїв розмір чистого річного доходу агропідприємства, яке може претендувати на державну підтримку у формі компенсації відсотків за кредитами в розмірі облікової ставки НБУ. Зокрема таку допомогу тепер зможуть отримувати підприємства із річним доходом у 20 млн грн.

— У 2018 році компенсація відсоткової ставки за залученими у банках кредитами надаватиметься суб’єктам господарювання агропромислового комплексу, які мають чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 20 млн грн за короткостроковими кредитами, залученими для покриття виробничих витрат та середньостроковими кредитами, залученими для витрат капітального (інвестиційного) характеру, — зазначається в тексті урядової постанови № 254.

NB: Розмір компенсації за такими кредитами буде розраховуватись залежно від облікової ставки Національного банку, що діє на дату нарахування відсотків, але не буде вищою розмірів, передбачених кредитними договорами.

При цьому пріоритет у виплаті держпідтримки надаватимуть агропідприємствам, які займаються вирощуванням овочів на відкритому ґрунті, вирощуванням цукрових буряків, садівництвом і вирощуванням ягідних культур.

При цьому постанова доповнена такими видами діяльності як розведення дрібної рогатої худоби, розведення кроликів і свиней та розведення домашньої птиці (крім курей).