У березні індекс продовольчих цін ФАО становив 172,8 пункту, що на 1,1% вище в порівнянні з лютневим показником і на 0,7 % вище в порівнянні з показником минулого року. Як і в лютому, збільшення цін в березні порівняно з попереднім місяцем обумовлено, перш за все, зростанням світових цін на зернові та молочну продукцію, в той час як ціни на цукор і рослинні олії продовжили падіння, а ціни на м’ясо дещо зросли.

Зокрема середнє значення Індексу цін на зернові ФАО склало в березні 165,6 пункту, що на 2,7% вище лютневого значення і на цілих 12,1% вище показника березня 2017 року. В ФАО зазначають, що останні кілька місяців відзначається неухильне зростання Індексу, що відображає зростання світових цін майже на всі основні зернові. В останні кілька тижнів у зв’язку з несприятливими погодними умовами, зокрема, затяжною посухою в Сполучених Штатах Америки і холодною і сирою погодою в частині європейських країн котирування цін на пшеницю зросли. Водночас зростання цін на кукурудзу виявилося ще більшим у зв’язку з погіршенням прогнозів урожаю, особливо в Аргентині, а також стабільно високим попитом на світових ринках.

Середнє значення Індексу цін на рослинні олії ФАО в березні склало 156,8 пункту, що трохи нижче найнижчого за останні місяці лютневого показника. Певне зниження цін на соєву, ріпакову і соняшникову олії було компенсовано зростанням цін на ринках на пальмову олію.

Що стосується молочної продукції, то середнє значення її цін в березні склало 197,4 пункту, що на 6,2 пункту або 3,3% вище лютневого показника і трохи вище рівня відповідного періоду минулого року. У березні котирування світових цін на масло, незбиране сухе молоко і сир зросли, а на знежирене сухе молоко знизилися. На таку тенденцію впливають нижчі, ніж очікувалося, обсяги виробництва молока в Новій Зеландії.

Індекс цін на цукор ФАО знизився на 3,4% в порівнянні з лютневим значенням і на 27,5 відсотка в порівнянні зі своїм значенням в березні 2017 року під  впливом значної експортної пропозиції.

Індекс цін на м’ясо ФАО залишився практично незмінним з лютого, оскільки ціни на яловичину ослабли, а ціни на баранину і свинину, навпаки, виросли на тлі сильного попиту на імпорт, особливо з боку Китаю. При цьому середнє значення Індексу цін на м’ясо ФАО майже на 20% нижче його пікового значення, якого він досяг у серпні 2014 року.

Згідно з прогнозами ФАО, світові запаси зерна на кінець сезону в 2018 році складуть майже 748 млн тонн, що приблизно на 4% вище рівня минулого року.