Урядовців просять ініціювати скасування імпортних тарифних квот до ЄС

Всеукраїнська аграрна рада (ВАР) звернулася до Прем’єр-міністра та Мінагрополітики із закликом ініціювати перед європейськими партнерами України і керівництвом ЄС скасування тарифних квот для імпорту української сільськогосподарської продукції до ЄС. Про це повідомили у пресслужбі організації.

Там зазначили, що ці квоти за теперішніх умов перетворилися на штучні бар’єри, які блокують відновлення та розвиток українського АПК. Їх скасування, вважають члени ВАР, буде дієвою допомогою аграріям і всій Україні.

Квоти, які реально обмежують експорт української агропродовольчої продукції в країни ЄС, підривають можливості України до спротиву російської агресії та збереження української держави, зазначили у ВАР.

Експерти пояснили, що Україна зараз може продавати свою сільськогосподарську продукцію закордон тільки сухопутними шляхами. Однак потужність цього напряму блиизько 1 млн тонн на місяць. До війни ж Україна екпортувала і до 5 млн тонн с/г продукції щомісячно. У ВАР наголосили, що і продовження війни, і повоєнне відновлення вимагає кардинальної перебудови українського сільського господарства. Зокрема, його переорієнтацію на постачання продуктів з високою доданою вартістю, а через тарифні квоти для безмитного імпорту українських товарів до ЄС це неможливо.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram