Кабмін схвалив два важливих рішення, які дозволять бізнесу розширити можливості щодо електронної взаємодії та полегшать ведення операційної діяльності компаній.

 Про це повідомляє пресслужба Європейської Бізнес Асоціації.

Перше рішення стосується запровадження електронних трудових книжок. Кабінет Міністрів підтримав законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі», який передбачає відмову від паперових трудових книжок. Пенсія для громадян буде нараховуватися автоматично, за віком — через особистий електронний кабінет.

 У паперовому вигляді трудові книжки можуть заповнюватись за бажання співробітника. На його вимогу роботодавець може продовжити вносити дані про трудовий стаж до паперової книжки паралельно з електронним обліком трудової діяльності. Якщо співробітник забажає обмежитись тільки електронним обліком, то оригінал трудової буде передано його на подальше зберігання.

 Для бізнесу це додаткова можливість заощадити кошти на адмініструванні процесу прийому на роботу, переведення та звільнення працівників, а для працівників — зручність та зменшення бюрократії.

Друге рішення стосується запуску експериментального проєкту з видачі дозволів на міжнародні перевезення вантажів у електронній формі. Відповідна Постанова була підтримана Кабінетом Міністрів. Переведення цієї послуги в онлайн дозволить усунути бюрократичні перешкоди, підвищити об’єктивність та прозорість процесу замовлення та видачі бланків дозволів на перевезення.

— Такі рішення абсолютно відповідають вимогам часу — для безперебійної роботи компаній навіть в кризові часи більшість послуг має бути переведена в онлайн. Це не тільки економія ресурсів та зручність, але й більш прозорі взаємовідносини  між бізнесом та державою, готовність до будь-яких форс-мажорів. Сподіваємося, що процеси цифрової трансформації в державі тільки посилюватимуться, аби полегшити щоденну роботу бізнесу, — прокоментувала Світлана Михайловська, заступник директора з представництва інтересів компаній-членів Асоціації.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram