Україна значно посилила позиції на органічному ринку ЄС. Про це йдеться в щойно оприлюдненому щорічному звіті Європейської Комісії «Імпорт органічних агропродовольчих товарів в ЄС: ключові зміни у 2019 році».

За підсумками 2019 року Україна посіла 2 місце зі 123 країн за обсягами експортованої органічної продукції до ЄС, піднявшись на дві сходинки порівняно з попереднім роком.

NB: Упродовж 2019 року до ЄС ввезено 3,24 млн тонн органічної агропродовольчої продукції, більше ніж 10% якої припадає на Україну.

Український експорт до ЄС збільшився на 27% — з 265 817 тонн у 2018 році до 337 856 тонн у 2019-у. В основному, до ЄС з України експортуються зернові (окрім рису та пшениці, 76,9% зернових українського походження), пшениця (31,8% з України), олійні культури (крім сої, 18,2% та друге місце після Туреччини), соя (4 місце та 13% імпорту сої з України), фрукти (11% та 3 місце). Також Україна входить до групи найбільших експортерів макухи, фруктових соків та овочів, що є ключовими експортними продуктами.

У 2018 році Україна займала четверте 4 місце за обсягами експорту органічної продукції до ЄС, поступаючись Китаю, Еквадору та Домініканській Республіці. Треба зауважити, що Домініканська Республіка та Еквадор постачають в ЄС майже виключно тропічну продукцію: 90% європейського імпорту складають тропічні фрукти, свіжі або сушені, горіхи та спеції. Особливою «повагою» користуються в ЄС домініканські какао-боби та банани з Еквадору.

Загалом імпортована органічна продукція складає близько 2% загального імпорту агропродовольчих товарів до ЄС. Таких результатів вдалося досягти завдяки роботі всього органічного сектору, а також завдяки підтримці Швейцарії.

Нагадаємо, що 20 травня Європейська Комісія оприлюднила стратегію ЄС “Від ферми до виделки”, згідно якої передбачається збільшення земель під органічним виробництво до 25% сільськогосподарських угідь до 2030 року. Наразі ця цифра становить близько 8%.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram