Уповільнення економіки Китаю тисне на світові ціни на нафту та ріпак

Під тиском невтішних макроекономічних показників з Китаю ціни на нафту в понеділок впали на 4%. Услід за ними на 6% подешевшав ріпак. Про це повідомив GrainTrade.

Так, жовтневі ф’ючерси на нафту Brent вчора подешевшали на 4% до $100/барель. Окрім очікуваннь зниження попиту на сировину через уповільнення економіки Китаю, подешевшанню сприяло можливе збільшення видобутку країнами ОПЕК+. Рішення про це прийматимуть на засіданні у середу, 3 серпня.

NB: За даними видання Caixin, у липні індекс ділової активності (РМІ) у виробничому секторі Китаю знизився до 50,4 пунктів (у червні 51,7) . Це змушує переглянути прогноз імпорту нафти до найбільшого світового споживача.

Котирування на олії та олійні культури також розвернулися донизу. Вересневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії вчора впали на 5,6%, майже втративши п’ятничне зростання. Вересневі ф’ючерси на соєву олію у Чикаго впали на 3,9%, хоча загалом за тиждень виросли на 9,7% на тлі погіршення стану посівів сої у США. Серпневі ф’ючерси на ріпак на паризькій MATIF вчора знизились на 5,9%, але загалом за тиждень виросли на 3,1%. Листопадові ф’ючерси на канолу на електронних торгах вчора впали на 5,1%, однак за тиждень загалом подорожчали на 6,8%.

Читайте також: Ріпак – «чорне золото» аграрної України

В Україні закупівельні ціни на ріпак залишаються на рівні 12500-13500 грн/т на елеваторах, $400-450/т з доставкою у порти Дунаю та $550-600/т на DAP Польща та Румунія. Експерти вважають, що відновлення роботи чорноморських портів пожвавить ринок та активізує закупівлі трейдерів на внутрішніх елеваторах, а пізніше, можливо, і в портах.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram