Тільки рік розпочався, а Україна щодня використовує квоти на експорт агропродукції до ЄС. Ще 11 січня Максим Мартинюк, перший заступник Міністра продовольства та агрополітики, написав на своїй сторінці у Facebook:

На календарі — 11 січня, а 100% експортної квоти на постачання меду до ЄС уже вибрано, навіть з урахуванням того, що в минулому році її обсяг був збільшений. Зрозуміло, що експорт на цьому не зупиняється, просто продовжується на загальних підставах (на щастя, український продукт є конкурентним на європейському ринку навіть поза межами автономних преференцій). Але водночас дата 11.01 та нульовий баланс свідчать про надвисокий потенціал цієї галузі.

Також за першу декаду року повністю використано квоту на експорт виноградного та яблучного соку (14 тис. т) та суттєвий відсоток використання (до 25%) в категоріях продукції птахівництва

А вже 15 січня, за даними Європейської комісії, Україна повністю вибрала основні і додаткові квоти на безмитний експорт пшениці і кукурудзи, надані на 2018 рік.

Як повідомляє «АПК-Інформ», квота на безмитний експорт надана тільки на 2,5% від запланованих поставок зернових. Так, в країни ЄС до 5 січня поставлено 15,68 тис. т української кукурудзи із затверджених 615 тис. т.

Нагадаємо, цього року Україна отримала додаткові щорічні квоти на безмитні поставки пшениці в обсязі 65 тис. т, ячменю — 325 тис. т і кукурудзи — 625 тис. т.