Україна експортує насіння власної селекції лише на суму 8,0 млн. дол. США, при тому 99% припадає на експорт насіння гібридної кукурудзи. Українське насіння потрапляє до Білорусі, Молдови, Грузії та Казахстану. Однак за січень-квітень 2018 року, коли попит на насіння найвищий, обсяги експорту українського насіння зернових та олійних культур були вдвічі меншими, аніж у цей період торік.


Як зазначає завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Олександр Захарчук, кукурудза давно переважає у структурі українського експорту насіння, а обсяги за чотири місяці 2018 року у вартісному вимірі склали 7,9 млн дол. США. Додатково Україна експортувала 93 т насіння гречки у Південну Африку, а також лише 7 т насіннєвої пшениці та 18 т ячменю.

Однак науковець зазначає, що ціни на українське насіння бажають кращого. Адже якщо наша кукурудза йде на експорт за 2059 дол. США за 1 тонну, то імпортна закуповується по вдвічі вищій ціні у 4233 дол. США. Пшеницю і ячмінь ми також продаємо дешевше, ніж купуємо. Ціни на цю продукцію втричі нижчі.
—  На заваді реалізації експортного потенціалу вітчизняного насіннєвого матеріалу стоїть ціла низка чинників. З одного боку, це невизнання українських фітосанітарних сертифікатів, з іншого — відносно невисока якість українського насіння порівняно з насіннєвим матеріалом країн ЄС та США, а також потужний захист внутрішніх насіннєвих ринків інших країн для входження іноземного, у тому числі й українського насіння, — зазначив Олександр Захарчук.