Приймати рішення про боротьбу з кукурудзяним метеликом слід на основі детального моніторингу посівів рослин. Зокрема, пастки з феромонами служать для визначення маршрутів польотів цього шкідника.

Ефективно боротися із стебловим кукурудзяним метеликом непросто. Першими і найважливішим фактором є те, що хімічна обробка цього шкідника здійснюється на розвиненій стадії росту кукурудзи, і це вимагає використання відповідного обприскувача. Що стосується біологічного методу, то тут використовується природний ворог цього шкідника, тобто трихограми.


NB: Однак вибір методу контролю це одне, але головне визначити дату хімічного розпилення або внесення на поля біопрепаратів. Це потрібно зробити за кілька днів до того, як личина вилупиться із яйця. Затримка викликає різке зниження ефективності процедури, тому моніторинг плантацій є основою ефективного захисту.
Легкі паски (залучення жіночих та чоловічих метеликів) або феромони (ловлять лише самців) надзвичайно корисні для цього завдання. Обидва типи пасток істотно відрізняються один від одного за будовою, обслуговуванням та в експлуатації, приманці метеликів, і особливо точністю при визначенні дати контролю яєць або гусениць. Однак вони допоможуть визначити момент нальоту комах на посіви, а також вкажуть на динаміку польоту при зміні погоди.

Підготувала Ірина Шевчук