Нарешті в Україні відкрився шлях для екологічно безпечної утилізації непридатних та фальсифікованих пестицидів в країнах ЄС.

Так, 21 листопада уряд схвалив відповідні зміни до постанови КМУ №1120. Це рішення агрохімічний бізнес чекав майже 4 роки, повідомляє прес-служба Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА).

— До 2013 року механізм Базельської конвенції в Україні частково працював і бізнес міг вивозити непридатні відходи за кордон для утилізації. Однак, він був припинений. На сьогодні виникла ситуація, коли у нас взагалі відсутні підприємства, які могли б здійснювати безпечну утилізацію цієї категорії відходів. І їх накопичували, а то й гірше бездумно ховали, зазначив координатор Агрохімічного комітету Європейської Бізнес Асоціації Віктор Погорілий.


Він зазначив, що така ситуація погіршувала стан навколишнього середовища. До того ж, подібна утилізація дуже складна і інвестиційно витратна технологія. Відповідні печі для переробки коштують десятки мільйонів гривень.

Так, в Україні ще з часів колишнього СРСР накопичилося понад 8,5 тис. т непридатних для використання і заборонених до застосування пестицидів, додають в ЄБА.

— Навіть в країнах ЄС існує лише кілька заводів, які можуть утилізувати такий вид небезпечних відходів. Тому, фактично, єдино можливим виходом із ситуації є використання механізму Базельської конвенції про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їх видаленням. А, відповідно до Конвенції, в разі відсутності або недостатності потужностей всередині країни, відповідні урядові установи (в нашому випадку Мінприроди) може давати згоду на транскордонне перевезення непридатних пестицидів для їх належної утилізації в країну, яка має відповідні технології, пояснили в асоціації.

У ЄБА сподіваються на якнайшвидшу видачу згоди на транскордонне перевезення непридатних пестицидів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram